Beebinukk Mariele

Poeg avab silmad
naeratab
ja uinub uuesti

naeratus
nagu päikesepaiste
milles korraga
muutub
terve maailm

mõnikord
pöördumatult
päriselt

/Jaan Kaplinski/

Kui Marie oli pooleteistaastane, sai ta sõbraks endale pehmu, kelle nimeks sai lapse soovil Lilli. Umbes-täpselt aasta hiljem, kui Marie perre oli sündinud väike venna, täienes ka nukupere. See pontsakas nukubeebi läks Marie juurede, et tal oleks ka tita, kelle eest hoolitseda ja keda saaks julgelt kaissu haarata. Ettevalmistuseks oli Marie venna peal oli juba hajutanud nabapuhastamist ja muid tegevusi :)


Beebinukk erineb pontsakast klassikalisest waldorfnukust selle poolest, et tema käed ja jalad pole mitte keha külge õmmeldud, vaid on kehaga ühendatud liigestega. Nii saab ta veel vabamalt käte jalgadega siputada, muidugi istuda ja muuhulgas tekib ka piisavalt lai jalgevahe mähkmete kandmiseks ;)

Sel tital on villased krõpsudega mähkmepüksid ja riidest mähe, sest ta sai pesamunaks peres, kus just sedasorti loodushoidlikke mähkmeid kasutatakse.

Väga-väga mõnus oli selle beebi sünd ja tulemine minu jaoks. Ja tulemus on ka NII mõnus - ta on täiesti loodud nunnutamiseks ja kaisutamiseks! Endalgi tuleb titaisu peale :)

Beebinukk on 44cm pikkune ja kaalub umbes 600 grammi. Ta on valmistatud GOTS sertifikaadiga orgaanilisest puuvillast, mis on käe all mõnus pehme ja vaba kahjulikest kangatöötlemiskemikaalidest ning ohtlikest värvidest. Nukk on waldorfnukule omaselt tihedalt täidetud puhta kodumaise lambavillaga, mis annab nukule loomuliku raskuse ja võimaldab nukul justkui ellu ärgata ja soojaks muutuda, salvestades tema kaisutaja kehasoojust. Nuku loomutruud udujuuksed on valmistatud mohäärist ja waldorfnukule iseloomulik nägu tikitud loodusvärvidega värvitud peenvillase lõngaga. Beebi riided, riidemähkmed ja mähkmekate on valmistatud loodust hoides väärtustava taaskasutuse põhimõttel Uuskasutuskesusest pärit materjalidest ja juurdelõikusjääkidest.

Loonalapse käsitöönukud valmivad enamasti eritellimusel tulevast nukuomanikku mõttes ja südames hoides.
Loe erinevatest nukutüüpidest ja tellimistingimustest SIIT.
Oma nuku tellimiseks palun kirjuta loonalaps@loonalaps.ee

Kommentaarid