Nukuring

Kogu pere nukuring waldorfnukkude ja nukuriiete õmblemiseks Tartus toimus septembrist detsembrini 2013
kolmapäeviti 18:15 -19:45 Filosoofi 16 lastehoius ja
neljapäeviti 10:00 -11:30 Lille Majas Lille 9 

Ringi tasu 4€/kord, lisaks ühekordne väljaminek valitud nuku materjalide hind.

Nukuring on paindlik viis erinevate waldorfnukkude ja nukuriiete õmblemiseks mõnusas seltskonnas.
  • Osalema on oodatud igas vanuses huvilised, olenemata eelnevast õmblemiskogemusest: emad-vanaemad koos igas vanuses (laste)lastega või ilma, alates koolieast lapsed omapäi ja kõik teised looduslike mänguasjade eelistajad ja õmblemishuvilised. Väiksemad lapsed saavad samas mängida, Filosoofi 16 saab ka akende all aiaga piiratud hoovis vankris magada (beebimonitor abiks), suuremad soovi korral (vana)vanema ja juhendaja abiga ise midagi lihtsamat õmmelda. Igaüks saab hakkama!
  • Ringiga võib liituda igal ajal ja osaleda just nii sageli ja nii kaua, kui on huvi ja võimalust. Sügisel alustades on kõik eeldused jõuda jõuluks üks nukk valmis. Suure nuku valmistamiseks koos ühe riidekomplektiga on varasematel nukuringilistel läinud sõltuvalt näppude nobedusest 6-10 osalemiskorda.
  • Osaleja valib endale huvipakkuva õmblustöö, kas ühe erinevatest waldorfnukkudest või nukuriided juba olemasolevale nukule. Võimalikud nukuvariandid leiad SIIT. Igas nukuringis saab samuti kõiki nukke oma silmaga näha ja katsuda, et siis õmblemiseks meelepärane valida. 
  • Saab õmmelda oma tempos ja vajadusel alati küsida abi ning juhendamist.
  • Kõik vajalikud materjalid ja vahendid nuku õmblemiseks on nukuringis olemas. Nukuriieteks on vaja kodust kangajääke kaasa võtta.
Kui oled nukuringi tulemas esimest korda, palun anna sellest ette teada loonalaps@loonalaps.ee ning lisa ka oma kontaktnumber, saadan täpsemad kohaletulekujuhised jm vajaliku.

Kui on suur tahtmine õppida waldorfnukku õmblema, kuid ükski pakutud aegadest/kohtadest ei sobi, võid proovida iseseisvat nukuõmblemist põhjaliku fotodega samm-sammult juhendi järgi või koguda kokku nukuhuvilised sõbrad-tuttavad ja tellida nukukursuse endale külla.

Küsi lisa või pane ennast nukuringi kirja: loonalaps@loonalaps.ee
Juhendaja Margit Laanpere (56613931)