nukud

Juuli 2021: 
 * valik kaisunukkusid kohe kodustamiseks valmis siin albumis 
* olen avatud pehmude tellimustele. Uuri pehmude tellimise kohta lähemalt SIIT

Kui soovid teavitust, kui minu õmblemiskavas avaneb uus vaba koht tellimisel valmivale suurele klassikalisele waldorfnukule, palun liitu Loonalapse uudiskirjaga.


Waldorfnukkudest inspireeritud käsitöönukud

Nukud on loomulike lapsesarnaste kehaproportsioonidega, et toetada lapse terve ja loomuliku kehapildi arengut. 
Erinevalt õõnsatest ja kõledalt külmadest plastmassleludest on nukud täidetud villaga, mis annab neile suuruse kohta loomuliku raskuse ja võime salvestada lapse kehasoojust, nii tundub nukk kaisutajale mõnusalt soe. 
Nägu on tikitud pigem tagasihoidlik, et jätta ruumi lapse kujutlusvõimele.Materjalid
Nukkude õmblemisel kasutan ainult looduslikke ja võimalikult säästlikke materjale (ainsaks erandiks on polüestrist õmblusniit nukuosade kokkuõmblemiseks): 
* Nukud on õmmeldud sertifitseeritud orgaanilisest puuvillast valmistatud nukukangast.
* Nukud täidan puhta lambavillaga. 
* Waldorfnukule iseloomlulikult vormitud pea tegemisel kasutan linast nööri 
* Tagasihoidlikud särasilmad ja suu tikin loodusvärvidega värvitud peenvillase tikkimislõnaga. 
* Nukkude juuksed on naturaalsetest kiududest, kõige sagedamini taimede või seentega värvitud või naturaalsetest lambavärvi lõngadest, mis on kedratud Eesti nurmedel rohtu söönud lammaste villast.
* Nukuriiete valmistamisel kasutan Eesti õmblustööstuste ja individuaalõmblejate juurdelõikusjääke ning taaskasutusmaterjale Uuskasutuskeskusest.
* Nukkude (kinke)karbid on käsitööna valmistatud looduslikest ja taaskasutusmaterjalidest.

Nukud valmivad tellimusel
Mulle meeldib luua nukke isiklikena ehk tulevast nukuomanikku silmas, mõttes ja südames hoides ning nukutellija soove arvestades. Seega valmivad nukud enamasti eritellimustöödena.

Nuku valmimise aeg oleneb sellest, palju parasjagu nukulapsi õmbluskavas reas valmimist ootamas on. Enamasti tuleks arvestada ühe- kuni kolmekuulise ooteajaga.

Ma soovin, et iga Loonalapse pesast välja rändav nukulaps oleks täiesti õige just sellele perele, kelle uueks liikmeks ta saab. Et ei peaks ostma põrsast kotis ja saaks veenduda eritellimusel valminud nuku sobivuses, saadan sündinud nukust tellijale kõigepealt fotod ja kui valmisnukk ei peaks mingil põhjusel sobima või meeldima, ei ole kohustust teda välja osta.

Hindan kvaliteetseid ja kestvaid asju. Püüan nuku õmmelda võimalikult vastupidava, et ta saaks olla lapsele kaaslaseks kogu lapse mänguea kestel. Nuku pika eluea tagamiseks pakun kõigile valminud nukkudele kaheaastast tasuta "garantiihooldust": kui nukk peaks selle aja jooksul vajama hooldust või abi tervenemisel, siis annan endast parima, et teda aidata.

Erinevad nukutüübid
Valikus on mitmesuguse keerukuse ja suurusega nukud, saatmaks igas vanuses lapsi ja miks mitte ka mängumeelseid täiskasvanuid.


Kõige lihtsam RÄTINUKK on paras sakutamiseks-nätsutamiseks kõige pisematele, kes on just oma käte kasutamise võimalusi avastama hakanud. 

Sertifitseeritud orgaanilisest trikotaažfroteest rätinukk 7€

Pehme kehaga KAISUNUKK on tore kaisukas pere pesamunale või mõnus katsikukink, sest sobib kenasti beebi esimeseks mänguasjaks: on lutsutatav ja sakutatav ning ka masinas pestav. Mõned suuremad lapsed mängivad sellise nukuga aga oma tavalisi nukumänge, tuttu panemist ja nunnutamist, ning mitmel lasteaialapsel on just kaisunukk lõunauinakul seltsiks. Nukk on umbes 17 cm pikk, keha ja mütsi materjali ja värvi saab oma maitse järgi valida. Leia oma kaisukas SIIT. 

Nimeline mahepuuvillane kaisukas (23€) on mõnus isiklik kingitus lapsukesele, kes äsja siia ilma sündinud ja nime saanud. Lasteaeda unekaaslaseks sobib nimeline kaisunukk samuti kenasti - sellega on pilt kohe selge, kelle sõbraga on tegemist :) Hiljem on mõnus panna kaisukas lapse mälestuste korvi koos esimeste papude ja värske ema märkmete ja muuga <3 Valikus 9 GOTS mahepuuvilla tooni. Valmib tellimusel ~nädala jooksul.


PISINUKUD ja NUKUMAJANUKUD on valmistatud üleni sertifitseeritud orgaanilisest nahavärvi trikotaazist, täidetud puhta lambavillaga, waldorfnukkudele iseloomulike vormitud peadega, ilma ninadeta. Nukkude käed on õlast liigestatud, st liiguvad 180 kraadi, jalad liiguvad ette-taha. Nukud istuvad ja seisavad toe najal. Nukud on piisava näpuosavuse korral täielikult (lahti)riietatavad. Igal nukul on üks seljast ära käiv riiete komplekt (pluus+püksid meessoost nukkudel ja kleit või seelik+pluus naisterahvastel).
Lihtsad soengud: lühikese soengu puhul on nuku juuksed heegeldatud mohäär- või alpakalõngast. Pikajuukseliste lihtsate soengute puhul on juuksed statsionaarsetes patsides - hobusesabas või kahes (punu)patsis.
Karv haaval üle pea tikitud soengud: Pikajuukselistel nukkudel on juuksed peenvillasest lõngast karvhaaval üle pea tikitud, siis saab juukseid sobiva kammiga õrnalt kammida ja teha igasuguseid soenguid ja patse peaaegu nagu pärisjuustega. Lühikese soenguga nukkudel on lühikesed karv haaval üle pea tikitud juuksed.
Mõned blogipostitused nukumajanukkudest SIIN.
Mõned fotod pisinukust SIIN.

Pisinukkud ja nukumajanukud lihtsa soenguga/karv haaval üle pea tikitud peenvillaste juustega
8 või 10cm pikkune 32/38€
13-14cm pikkune 34/42€
15-16cm pikkune 36/46€
18-19cm pikkune 38/53€
21-22cm pikkune 39/55€


Pehme kehaga 27cm pikkune PEHMU on paras kaaslane umbes aasta-paarisele põnnile. Orgaanilisest trikotaažfroteest selga õmmeldud kombenisoon tagab selle, et nukuke ei jää paljaks ka siis, kui nukuga mängija teda veel riietada ei oska. Näpuosavuse arenedes saab nukule lisada mõned lihtsad riideesemed: mütsi, kampsiku või kleidi. Uuri pehmude kohta lähemalt SIIT.

Tellija soove arvestades valmiv orgaanilistest kangastest pehmu uuskasutuasmaterjalidest kleidikese või lapitekiga taaskasutusmaterjalidest valmistatud kinkekarbis 89€

Sale 35cm pikkune KLASSIKALINE WALDORFNUKK sarnaneb kehaproportsioonidelt 3-5-aastase lapsega. Nukk on valmistatud üleni sertifitseeritud orgaanilisest kangas ning on täielikult (lahti)riietatav. Nukule saab õmmelda erinevaid riideid ja aksessuaare, et nukuga oleks huvitav mängida ka juba koolieale lähenevatel lastel. Saab teha ka poissnukku. Selliste nukkude näiteid saad vaadata SIIN.

Tellimusel valmiv ainulaadne klassikaline waldorfnukk ühe riietusega 196€

Pontsakas 35cm pikkune KASSIKALINE WALDORFNUKK  on liikuvate käte ja jalgadega, saab toe najale istuma panna. Nuku kehaproportsioonid on ümarikud ja sarnanevad mõnevõrra rohkem mudilase kehaga. Pontsakas nukk võib olla poisipeaga või pikkade karv haaval üle pea tikitud juustega. Pontsudest lähemalt SIIN.


Tellija soove silmas pidades valmi pontsakas nukk ühe riietusega 199€


Pontsakas 44cm pikkune KLASSIKALINE WALDORFNUKK sarnaneb kõiges 35cm pikkuse pontsaka nukuga, kuid on lihtsalt suurem. Sedasorti nukk passib suuruse poolest näiteks kenasti keskmisesse nukuvankrisse. 
Veel fotosid suurest pontsakast nukust SIINSIIN ja SIIN.

Tellimusel valmiv ainulaadne pontsakas nukk ühe riietusega 229€


44cm pikkune WALDORFNUKU STIILIS BEEBINUKK on liigestega, s.t. tema käed ja jalad pole keha klassikalise waldorfnuku moodi keha külge õmmeldud vaid on kehaga ühendatud sarnaselt klassikalise kaisukaruga. Nii liiguvad käed õlaliigesest ja jalad puusaliigesest kuni 360 kraadi. Nuku beebilikud udujuuksed valmivad mohäärist. Nukul on särk, püksid, mähe ja sokid.
Rohkem infot ja fotosid beebinukust SIIN.

Tellija soove silmas pidades valmiv 44cm pikkune beebinukk ühe riietusega 259€

Kõik minu õmmeldud nukud blogis

Uuemad nukud Loonalapse Flickr albumites 

Ainulaadse käsitöönuku tellimiseks palun kirjuta mulle loonalaps (ät) loonalaps (punkt) ee

Kommentaarid